نکات کلیدی خانه تکانی عید نوروز

باز هم عید نوروز در حال نزدیک شد و سرو صدای خانه تکانی بلند شده است. بسیاری از خانم های خانه دار نگران خانه تکانی و کیفیت انجام کارها هستند. شاید بهترین راه این است که با یک برنامه ریزی درست و تقسیم کارها، از همین حالا شروع کنید.

پس با شابلوط همراه باشید تا سه نکته بسیار مهم را به شما گوشزد کنیم تا نتیجه بهتری در زمان باقی مانده تا عید نوروز بگیرید.

خانه تکانی

نکته اول: بررسی کلی وضعیت نظافت خانه

اولین گام و یا حتی بهترین گام، جمع آوری اطلاعات از وضعیت نظافت خانه تان است. کاغذ و قلمی به دست بگیرید و به اتاق ها سر بزنید. انباری، درون کابینت ها و قفسه ها را نگاه کنید. وضعیت آشپزخانه و سالن نشیمن و پذیرایی را بسنجید. حواستان باشد و از همه اطلاعاتی که بدست می آورید یادداشت بردارید. این مساله به شما دید واضحی از وضعیت خانه تان می دهد.

نکته دوم: زمان بندی و اولویت بندی کارها

حال زمان آن فرا رسیده که یادداشت هایتان را مرور کنید. می بایست به کارها اولویت دهید. با توجه به حجم کارها می توانید اولویت و زمان مورد نیاز برای مرتب کردن و نظافت هر بخش را تعیین کنید. حتی می بایست به زمان های مورد نیاز برای خرید کردن را هم در نظر بگیرید.

احتمالا می بایست فضاهای پر رفت وآمد را به آخر برنامه موکول کنید. فضاهای کم رفت و آمد مانند انباری و قفسه ها تاعید کمتر بهم ریخته می شوند.

خانه تکانی

نکته سوم: کمک گرفتن در تمیز کردن خانه

ناگزیر ممکن است به جهت بیماری و یا حجم بالای کار نیاز به کمک پیدا کنید.

با شرکت های خدمات نظافت تماس بگیرید و با تعیین زمان، از آنها بخواهید که فرد یا افرادی را برای کمک در کار نظافت به خانه شما بفرستند. حتما با نظارت شما نتیجه مطلوبی بدست خواهد آمد.

در روزهای آخر هفته که همسرتان در خانه هست می توانید از او بخواهید که به شما کمک کند.

فرزندانتان اگر بزرگ شده اند، می توانند به شما کمک کنند. از آنها بخواهید که اتاقشان را مرتب کنند.

با در نظر گرفتن همه این موارد می توانید با خیال راحت براساس برنامه ریزی که کرده اید خانه ای مرتب و زیبا آماده کنید.

گروه تحریریه شابلوط

image_pdfimage_print