دستگیری جیب‌بر خیابان‌های ولیعصر و انقلاب

به گزارش گروه وبگردی مجله اینترنتی شابلوط؛ در پی وقوع سرقت‌های مشابه به شیوه جیب بری در ایستگاه‌ها و اتوبوس‌های بی آر تی در محدوده خیابان ولیعصر(عج) و خیابان انقلاب، پرونده‌ای در این خصوص تشکیل و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۶ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شناسایی تصویر مجرم سابقه دار

با توجه به اظهرات تعدادی از شکات و مالباختگان مبنی بر سرقت عابر بانک و برداشت پول از حساب‌های ایشان، بررسی تراکنش مالی حساب این گروه از مالباختگان در دستور کار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

در بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین‌های مداربسته بانکی و تطبیق تصاویر به دست آمده، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که عمده سرقت‌های انجام شده از شکات و مالباختگان توسط یکی از مجرمان سابقه دار و حرفه‌ای در زمینه جیب بری به نام «مصطفی. س» (۳۲ ساله) انجام شده است.

بررسی سوابق «مصطفی. س» نشان داد که وی تاکنون ۸ بار به اتهام ارتکاب جرایم مختلف جعل، کلاهبرداری، قاپ زنی و سرقت به ویژه به شیوه جیب بری دستگیر و روانه‌ زندان شده و آخرین سابقه‌ دستگیری وی به تاریخ ۰۶/۰۴/۱۳۹۵ باز می‌گردد که در آن پرونده نیز توسط کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر و روانه‌ زندان شده است؛ نهایتا مشخص شد که «مصطفی. س» در مهرماه ۱۳۹۶ و با تأمین قرار قانونی از زندان آزاد شده و پس از آن مجددا سرقت‌های خود را از سر گرفته است.

دستگیری متهم و اعتراف به ده‌ها فقره سرقت

با شناسایی «مصطفی. س» به عنوان متهم پرونده، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی با بهره گیری از اطلاعات موجود در سوابق متهم اقدام به شناسایی محل سکونت وی در خانه‌ پدری اش در محدوده چهارراه ولیعصر(عج) کرده؛ در مورخه ۹۶/۱۱/۰۸ موفق به دستگیری «مصطفی. س» شدند.

جیب بر خیابان های ولیعصر(عج) و انقلاب به دام افتاد + عکس

جیب‌بر خیابان‌‎های ولیعصر و انقلاب

در بازرسی از مخفیگاه متهم، تعدادی اسناد و مدارک شناسایی و همچنین کارت‌های عابربانک متعلق به سایر افراد کشف و توقیف شد؛ با شناسایی این افراد و در تحقیقات از آن‌ها مشخص شد که تمامی آن‌ها به شیوه‌ای مشابه (جیب بری در ایستگاه‌ها و اتوبوس‌های خطوط بی آر تی) مورد سرقت قرار گرفتند و متهم با استفاده از رمز عابربانک درج شده بر روی کارت عابربانک تعدادی از این مالباختگان نسبت به برداشت پول از حساب‌ها و بعضا خرید و جابجایی پول اقدام کرده است.

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با بررسی پرونده‌های مشابه و همچنین اسناد و مدارک بدست آمده از مخفیگاه متهم، تاکنون ده‌ها مالباخته شناسایی و به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند که در بررسی اظهارات این افراد مشخص شد که متأسفانه تعداد قابل توجهی از شکات و مالباختگان بدون توجه به هشدار‌های پلیس، نسبت به درج رمز کارت عابربانک بر روی کارت‌های عابربانک اقدام کردند و همین موضوع زمینه اصلی برداشت غیرمجاز پول از حساب‌های ایشان توسط متهم پرونده شده است.

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی، با اشاره به انتشار بدون پوشش تصویر متهم عنوان داشت: با توجه به شناسایی ده‌ها مالباخته، اعتراف صریح متهم به ده‌ها فقره جیب بری و سوابق متعدد متهم در ارتکاب جرایم مختلف به ویژه سرقت به شیوه جیب بری، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس محترم پرونده صادر شده؛ لذا از تمامی شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.

منبع: yjc.ir

image_pdfimage_print