شاه بلوط

این میوه سرشار از منیزیم و ویتامین C می باشد. از این رو برای ورزشکاران بسیار مفید است. در هر ۱۰۰ گرم شاه بلوط ۲۹ گرم کربوهیدرات یافت می شود. با توجه به اینکه این میوه سرشار از فیبر است، وقتی رژیم غذایی دارید می توانید شاه بلوط مصرف کنید تا باعث سیری شما گردد و در نتیجه غذای کمتری میل نمایید. فیبر موجود در شاه بلوط سبب گوارش بهتر شده و همچنین احساس سبکی به شما دست خواهد داد.

شاه بلوط

روش مصرف

بهترین روش مصرف آن آب پز یا بخارپز کردن است. چرا که گلوسیدهای موجود در آن بعد از پخته شدن به راحتی هضم می‌شوند و به تدریج تولید انرژی می‌کنند. ۱۰۰ گرم شاه بلوط آب پز یا بخارپز شده حاوی ۱۳ گرم منیزیم می باشد. منیزیم از ریزمغذی‌هایی است که به جذب کلسیم کمک کرده و یکی از ضروری‌ترین املاح می‌باشد که باید بطور روزانه در رژیم غذایی گنجانده شود. این عنصر نقش حیاتی در حفظ سلامت استخوان‌ها و دندان دارد. مهم‌تر از همه، این عنصر آنزیم‌ها را فعال می‌کند، به بدن انرژی می‌دهد و به کارکردن بهتر بدن کمک می‌کند. منیزیم در بدن موجب تسکین اعصاب می‌شود و برای سلامت قلب، عضله و کلیه مهم و مفید است.

در صورتی آب پز یا بخارپز کردن شاه بلوط برایتان جذاب و خوشمزه به نظر نمی آید می توانید آرد شاه بلوط را در کیک ها و شیرینی جات خانگی بکار ببرید و از خواص آن بهره مند شوید.

شاه بلوط

شاه بلوط عاری از کلسترول

نه تنها شاه بلوط عاری از کلسترول است بلکه با کلسترول شما مبارزه می کند. آزمایش ها نشان داده اند که مصرف ۱۰۰ گرم این میوه می تواند حدود ۱۷ درصد کلسترول خون شما را کاهش دهد.

شاه بلوط

ویتامین B موجود در شاه بلوط

انواع ویتامین B سبب جلوگیری از کم خونی، بهبود و تقویت سیستم ایمنی، حفاظت از سیستم عصبی و ضدعفونی کنندگی خون می شود. وجود ویتامین B1، B6 , B9 می تواند مزایای فوق را برایتان به همراه داشته باشد.

به عقیده‌ی متخصصان خوردن چند عدد میوه‌ی شاه بلوط بعد از ورزش مفید است. البته بهتر است بعد از جلسات ورزشی از این میوه استفاده شود، به خاطر این که فیبرهای موجود در آن ممکن است باعث نفخ شود. وجود منیزیم و پتاسیم در این میوه منجر به درمان گرفتگی عضلات می شود.

این میوه پرخاصیت برای جلوگیری از بعضی از سرطان ها و مشکلات قلبی و عروقی بسیار مفید است.

موارد منع مصرف

علاوه بر میوه درخت بلوط، پوست، برگ و ریشه درخت آن هم خواص درمانی دارد. اما مصرف زیاد از حد آن به دلیل تانن زیاد از میزان جذب آهن بدن می کاهد. لذا مصرف بلوط در دوران شیردهی و بارداری باید تحت نظر پزشک باشد.

image_pdfimage_print