تاثیر شاه بلوط بر روی بدن انسان

با توجه به اینکه شاه بلوط سرشار از مواد معدنی و ویتامین ها می باشد لذا با مصرف شاه بلوط می‌توان بدن خود را تقویت نمود و از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری کرد. با شابلوط همراه باشد تا خواص شاه بلوط را ببینید.

شاه بلوط

تاثیر بر روی سیستم گوارشی

شاه‌بلوط سرشار از فیبرهای خوراکی است. از طرفی دیگر فیبرهای خوراکی سبب بهبود جذب مواد مغذی بدن می شوند. همچنین این فیبرها با تحریک روده ای به افزایش مواد دفعی سیستم گوارش کمک می‎کنند. بنابراین مصرف این میوه سبب تنظیم حرکات روده‌ای و جلوگیری از التهاب و ناراحتی‌های مربوط به آن می‌شود.

تاثیر بر روی سیستم ایمنی انسان

وجود ۴۴ درصد ویتامین ث در هر ۱۰۰ گرم شاه بلوط سبب شده که این میوه بر روی سیستم ایمنی بدن موثر باشد. بعبارتی غلظت بالای ویتامین ث و دیگر ترکیبات آنتی‌اکسیدان در شاه‌بلوط موجب افزایش سیستم ایمنی بدن می‌شود.

شاه بلوط

تاثیر بر روی استخوان

کلسیم و فسفر موجود در این میوه سبب استحکام استخوان ها شده و از پوکی استخوان جلوگیری می کند. شاه‌بلوط دارای مقدار قابل توجهی مس و منیزیم است. مس سبب جذب آهن و موجب رشد و نمو استخوان می‌شود. وجود ۱۳ درصد منیزیم در هر ۱۰۰ گرم شابلوط نکته بسیار مهمی محسوب می شود. با مصرف شاه‌بلوط که حاوی این عناصر حیاتی است می‌توان از شروع بسیاری از اختلالات استخوانی وابسته به سن جلوگیری کرد و یا آن ها را به تعویق انداخت.

تاثیر بر روی دندان

منیزیم علاوه بر تاثیر روی استخوان در سلامت دندان و جلوگیری از نابودی و پوسیدگی نقش دارد. کلسیم، فسفر و منیزیم از جمله عناصری هستند که در شاه‌بلوط وجود دارند. با مصرف شاه بلوط دندان و استخوان شما قوی تر خواهد شد.

تاثیر بر روی تیروئید پرکار

افرادی که از تیروئید پرکار رنج می برند می‌توانند با مصرف شاه بلوط بیماری آن را تعدیل کنند. الاگیک اسید موجود در شاه بلوط ترشح هورمون از تیروئید را متوقف و سبب کنترل تیروئید پرکار می‌شود.

تاثیر بر روی مو

افراد بسیار زیادی هستند که با مشکل ریزش مو دست و پنجه نرم می کنند. جالب است بدانید که ۱۰۰ گرم شاه بلوط می تواند ۵ درصد زینک مورد نیاز بدن شما را تامین کند.

 

 

image_pdfimage_print