از ما که گذشت!

از ما که گذشت! این جمله کلیشه ای و تکراری است که بارها و بارها شنیده ایم. وقتی سن افراد از حدود ۳۰ سالگی می گذرد، این جمله برایشان پرکاربرد می شود. وقتی به آن ها پیشنهاد ادامه تحصیل داده می شود می گویند در توانشان نیست. مانند گذشته قدرت یادگیری ندارند. یا وقتی صحبت از باشگاه و ورزش می شود، خودشان را جدا از گود ورزش می بینند! اما آیا واقعا این چنین است؟ آیا واقعا رشد افراد از یک سنی به بعد نزولی است؟

در حقیقت باید بدانید هیچ دلیلی برای پیر شدن وجود ندارد جز ذهن شما. بنا به قانون جذب هر چیزی را که بخواهی می توانی به دست بیاوری. در واقع با انگیزه نه تنها رشد نزولی نخواهید داشت، بلکه جوان تر خواهید شد. اگر من در زندگی انگیزه ای مهم و بزرگ داشته باشم نه تنها پیر نمی شوم، بلکه هر روز جوان تر میشوم و توانایی هایم نیز افزایش خواهد یافت.

حال قصد داریم راه های ایجاد انگیزه را معرفی کنیم:

  1. اولین قدم تعهد است

بیا با خودت عهد ببند که به تمام آرزوهایت برسی. آن را یادداشت کن و به جایی که همیشه در معرض دید توست بچسبان. وقتی که هرروز با این جمله مواجه شوی انگیزه ات برای تلاش بیشتر می شود و خواسته هایت به تو نزدیک تر می شوند.

  1. یک هدف گذاری خود انجام بده

برای اینکه انگیزه داشته باشی اول از همه باید هدف داشته باشی. یک هدف گذاری خوب و حرفه ای می تواند یک انگیزه خوب در تو ایجاد می کند که می تواند باعث تلاش مضاعف شود.

  1. با برنامه ریزی عمل کن

برنامه ریزی و عمل به آن و بعد از آن تعیین هدف های کوچک در راستای هدف اصلی و سپس رسیدن به آن ها می تواند به ایجاد انگیزه و افزایش آن کمک کند. پس برنامه ریزی کن و طبق آن پیش برو.

  1. زمان بدن خود را پیدا کن

ببین در چه ساعاتی از روز انگیزه بیشتری برای تلاش برای رسیدن به خواسته هایت داری. در آن زمان بیشتر کار کن. تلاش برای رسیدن به هدف به خودی خود باعث ایجاد انگیزه در تو می شود و قله های خوشبختی را به تو می رساند.

  1. هر روز رویا پردازی کن

هر روز ساعاتی را برای رویا پردازی در رابطه با چیزهایی که می خواهی بکن. در تصوراتت خودت را ببین که به خواسته هایت رسیده ای. به هر چیزی که می خواستی بدون هیچ محدودیتی. ذهن خود را از محدودیت رها کن و در رویاهایت غرق شو. با این کار مشاهده می کنی که هر روز و هر روز انگیزه ات برای کار ها و تلاش هایت به صورت تصاعدی افزایش می یابد.

  1. از کارهای کوچک شروع کن

توجه داشته باش برای اینکه برای تلاش برای هدف های بزرگت انگیزه داشته باشی و نا امید نشوی باید قبل از آن به هدف های کوچکی رسیده باشی. اگر تا به حال موفقیت چندانی در زندگی نداشته ای اهداف کوچکی برای خودت انتخاب کن و به آن ها برس. مثل تلاش برای یاد گرفتن شنا، فهمیدن ترانه های انگلیسی، حفظ کردن شعر، پرورش یک گیاه کوچک، تعمیر سشوار در منزل و …

همه این ها ایده های مناسبی برای افزایش انگیزه و تلاش است. که می توان با رسیدن به آن ها برای اهداف بزرگ تر در خود ایجاد انگیزه ای فوق العاده کرد.

  1. مطالعه زندگی نامه افراد موفق

شما می توانید با مطالعه زندگی نامه افراد موفق جهان و یا با صحبت کردن با افراد موفقی که در اطراف خود می شناسید انگیزه خود را به خوبی افزایش دهید. با این کار متوجه می شوید که همان طور که آنها توانسته اند به موفقیت در زندگی و کار خود برسند من هم می توانم. البته این کار فواید بسیار زیادی برای شما خواهد داشت که فقط بعد از انجام آن متوجه آن خواهید شد.

 

منبع: مدیر ذهن

image_pdfimage_print