زندگی نامه یونس ژائله

مختصری از زندگی نامه یونس ژائله را در این مقاله خواهید خواند. یونس ژائله یکی از افراد موفق ایران و جهان است. ایشان متولد سال ۱۳۴۱ در تبریز و در یک خانواده پر جمعیت به دنیا آمد. پدر او نظامی بود و دائم به شهر های مختلف نقل مکان می کردند. با شروع جنگ، یونس به جبهه می رود و به مدت ۲۴ ماه در کردستان خدمت میکند. او وارد دانشگاه علوم پزشکی می شود تا در رشته بیهوشی درس بخواند. هم زمان یک مغازه کوچک اجاره می کند و شروع به فروش مواد غذایی می کند.

بنیانگذار شیرین عسل معتقد است، به اندازه کافی تحصیلکرده در کشور وجود دارد، اما باید در کنار همه تحصیلات دانشگاهی، پشتکار و نظم کار در صنعت و اقتصاد هم ایجاد شود. وی در جمع دانشجویان اقتصاد با بیان تجریبات خود از فراز و فرودهای تولید مواد غذایی و بدست آوردن جایگاهی در میان تولید کنندگان مواد غذایی در سایر کشورها، گفت: همه جای دنیا فرصت‌های طلایی وجود دارد، کافی است آن‌ها را بشناسیم و در ذهن خود آن‌ را اصلاح کنیم، چرا که کشور ما کشوری دارای منابع مالی و نیروی تحصیلکرده است، اما پشتکار در انجام امور کم است.

فعالیت های اقتصادی یونس ژائله

او فعالیت تولیدی و اقتصادی خود را در یک شرک صنعتی کوچک در تبریز با تاسیس یک واحد کوچک تولیدی شروع کرد. وی هم اکنون به موفقیت دست یافته و صاحب یکی از بزرگترین شرکت های تولیدی بیسکویت و شکلات در ایران با نام شیرین عسل میباشد. او نبوغ تجارت و فروش خود را با خرید شرکت های مختلف و تاسیس شرکت ها به معرض نمایش می گذارد. وی شرکت سالمین را خرید و شرکت های مختلفی در زمینه فراوری شکلات تاسیس کرد.

او تنها به تولید کیک، بیسکوییت و شکلات و آدامس بسنده نکرد، بلکه شرکتی برای بسته‌بندی محصولاتش راه‌اندازی کرد و کارخانه تولید پودر کاکائو را نیز راه انداخت. از سوی دیگر تلاش کرد بتواند زنجیره تولیدش را تکمیل کند و فروشگاه‌های عرضه مستقیم محصولات «شیرین عسل» را پایه‌گذاری کرد تا محصولات تولیدی شرکتش در فضایی شیک به مصرف‌کنندگان عرضه شود.

هم اکنون کارکنان شرکت ها و فروشگاه های محصولات او او به نزدیک به ۹۰۰۰ نفر می رسد. روزانه تریلی های زیادی از آذربایجان شرقی محصولات شرکت های او را به سراسر ایران و کشورهای مختلف می برند. صادرات محصولات او به بیش از ۶۰ کشور خارجی انجام می پذیرد.

 

image_pdfimage_print