لیفت مژه چیست؟

لیفت مژه یا لمینیت مژه به عنوان روش‌هایی برای ضخیم‌تر و تیره کردن مژه‌ها به کار می‌روند. این روش‌ها معمولاً توسط آرایشگران و در سالن‌های زیبایی انجام می‌شوند.با توجه به اینکه این روش ها علمی نیستند، متخصصان زیبایی آن را انجام نمی دهند. با شابلوط همراه باشید تا با این روش آرایشی آشنا شوید.

لیفت مژه

مواد مورد نیاز برای لیفت مژه

کراتین از اصلی ترین مواد مورد نیاز برای لیفت مژه محسوب می شود. حتما با کراتینه کردن موی سر آشنایی دارید. نفوذ کراتین به میزان مناسب در ساقه مژه نتیجه ای مشابه کراتینه کردن موی سر به دنبال دارد. البته مواد دیگری هم استفاده می شوند و این مواد باعث می‌شود که مژه ها ضخیم‌تر به نظر برسد. توجه داشته باشید که انتخاب آرایشگر مناسب و حرفه ای در نتیجه کار تاثیر فوق العاده ای دارد. زیرا میزان استفاده از این مواد و نحوه استفاده آن بسیار مهم بوده و روی نتیجه لیفت تاثیر مستقیم دارد.

لیفت مژه

ظاهر مژه لیفت شده چگونه است؟

مژه های لیفت شده در درجه اول ضخیم تر بنظر می رسند. در ثانی می بایست مژه های پلک پایینی بسمت پایین خمیده شوند و مژه های بالایی به سمت بالا حالت خمیده به خود بگیرند. این حالت سبب منظم بنظر رسیدن مژه ها شده و در عین حال باعث می شود که چشم ها درشت تر به نظر بیایند. این چیزی است که سبب جذابیت چشم ها می شود.

لیفت مژه

 

ماندگاری لیفت مژه

لیفت مژه برای مدت سه الی چهار ماه باقی می ماند. در نتیجه بعد از این مدت دوباره مژه ها به حالت افتاده در می آیند. در نتیجه می بایست مجددا این کار را انجام دهید تا دوباره مژه هایتان ضخیم تر و زیباتر بنظر برسد.

عوارض این کار

فراموش نکنید که مژه نزدیکترین بخش بدن به چشم می باشد. در نتیجه حتی اگر کارتان بخوبی انجام شود، امکان دارد بدنتان به مواد مورد استفاده پاسخ خوبی ندهد. حساسیت، آلرژی، التهاب، قرمزی، اگزما و تورم پلک ها از شایع‌ترین عوارض این روش‌ها هستند. ریزش مژه نیز از دیگر عوارضی است که می تواند سراغتان بیاید. همه این ها در حالی است که موادی که روی مژه‌ها زده می‌شود نباید تا ۲۴ ساعت در معرض آب قرار بگیرند. لذا در صورتی که آب و یا اشک به مژه برسد و مواد به داخل چشم نفوذ کند خطراتی برای قرنیه و عنبیه و …. به دنبال خواهد داشت.

 

 

 

image_pdfimage_print