پوست شفاف

ویتامین C

ویتامین C شما را سرحال می کند و انرژی تان را افزایش می دهد. سرعت تعمیر و تقویت سلول های DNA تخریب شده به میزان این ویتامین بستگی دارد. برای داشتن پوست شفاف و بدون چروک می بایست به میزان کافی میوه مصرف شود. ویتامین C که تاثیر جذب کننده دارد، در توت فرنگی، کیوی، پاپایا، انگور فرنگی سیاه و … موجود است. آنتی اکسیدان ها، مانند ویتامین C، A، E، روی و سلنیوم، دفاع سلولی پوست در مقابل اکسید شدن را تقویت می کنند.

پوست شفاف

سبزیجات

یک منبع بسیار خوب ویتامین E، A، و C، آهن، کلروفیل، فولیت، منیزیم اسفناج است. همچنین آنتی اکسیدان های موجود در اسفناج سبب مقاوم شدن سلول های پوستی می شوند. یادآوری می شود که مصرف سبزیجات تازه سبب جلوگیری از امراض پوستی می شود.

پوست شفاف

مایع حیات

آب واقعا مایع حیات است. علاوه بر تمامی فوائدی که آب برای انسان دارد، باید بدانید که رطوبت پوست براحتی توسط آب تامین می شود. لذا باید روزانه به مقدار کافی آب بنوشید تا سموم بدن دفع شده و پوست شفاف و صاف برایتان ساخته شود.

پوست شفاف

فلفل قرمز

یک عدد فلفل قرمز می تواند ۱۰۰ درصد ویتامین C مورد نیاز روزانه بدن را تامین کند. سدیم، پتاسیم، ویتامین A و ویتامین B6 مواد مورد نیاز بدن هستند که می توانند مستقیما روی پوست اثر داشته باشند. این مواد به اندازه کافی در قلقل قرمز موجود می باشد. باید بدانید که قلقل قرمز کالری بسیار کمی دارد. لذا می توانید آن را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

پوست شفاف

image_pdfimage_print