موفقیت در تربیت فرزندان

یک خانواده خوب باید بتواند تربیت و انضباط را به نحوه شایسته ای برقرار نماید. برای رسیدن به موفقیت در تربیت فرزندان با موانعی روبه رو خواهیم شد. اگر والدین از روش های صحیح تربیتی آگاه باشند، با تمرین و به مرور زمان تجربه و مهارت آنان افزایش خواهد یافت و در تربیت فرزندشان موفق تر خواهند بود. با شابلوط همراه باشید تا با راهکارهای نوین تربیت فرزندان آشنا شوید.

رازهای موفقیت در تربیت فرزندان

توقعتان را کم کنید

آموزش نیاز به وقت، حوصله و موقعیت شناسی دارد. اگر والدین در این کار پشتکار نداشته باشند، احترام خود را نزد فرزندان از دست خواهند داد. در این صورت فرزندان به خواسته های آنها بی توجه خواهند شد و خود را موظف به انجام آنها نخواهند دانست. کودکان و والدینی که از هر نظر کامل و بی عیب باشند وجود ندارند. بارها گفته شده که کلید پیشرفت های بزرگ، تشویق پیشرفت های کوچک است. لذا در تربیت فرزندان حوصله به خرج داده و به آنها فرصت دهید تا راه را بیابند. تصور نکنید داشتن رفتار مناسب امری بدیهی و از وظایف فرزند شماست. این طرز تفکر باعث می شود پرتوقع شوید.

مشکلات را با هم تجمیع نکنید

خیلی محتمل است که فرزند شما چند مشکل داشته باشد. اما این به این معنی نیست که شما می توانید همه مشکلات را با هم حل کنید. برای موفقیت در تربیت فرزندان می بایست هر زمان فقط روی یک مشکل تمرکز کرده و به آن بپردازید.

فرزندتان را تحسین کنید

فرزند شما در هر مرحله سنی دوست دارد مورد تحسین شما قرار بگیرد. در کنار رفتار نامناسب، رفتارهای مناسب و مثبت زیادی نیز در فرزند شما وجود دارد. اگر شما هر رفتار مناسبی را مثبت تلقی کنید و با واکنشی تایید کننده به فرزند تان نشان دهید، کودک سعی می کند با تکرار آن رضایت بیشتر شما را به دست آورد. فراموش نکنید که یکی از راه های افزایش انگیزه همین موضوع است.

هماهنگی مادر و پدر

برای اینکه کودکتان سردرگم نشود، می بایست شما و همسرتان هماهنگ عمل کنید. برای این منظور، می توانید اهداف تربیتی را با همسرتان مرور کنید و با یک روند هماهنگ پیش بروید. شاید این نکته مهم ترین نکته برای رسیدن به موفقیت در تربیت فرزندان باشد.

 

گروه گردآوری شابلوط

 

 

image_pdfimage_print