موفقیت در پیدا کردن اشیاء گمشده

حتما برای شما هم بارها پیش آمده که یکی از وسیله های خود را گم کرده باشید. معمولا گم شدن اشیاء به فراموشی افراد مربوط می شود. در واقع این اتفاق ارتباط مستقیم با ذهن افراد دارد. پس از مدت ها تحقیق در زمینه موفقیت در پیدا کردن اشیاء گمشده ، کارشناسان به افرادی که وسیله یا شیء را گم کرده‌اند، توصیه می‌کنند برای مدت چند ثانیه چشمان خود را ببندند و به آن فکر کنند. این شیوه تا حد زیادی به یادآوری مکان شی کمک می‌کند.
گفتنی است؛ پژوهشگران دانشگاه سوری در تحقیقات خود دریافته‌اند افرادی که چشم خود را می بندند و تمرکز می کنند، قدرت مغزشان تا حد زیادی بالا می رود.
در واقع با بستن چشم، ذهن آماده می شود تا تصاویر ذهنی را بهتر پالایش کند و تصاویر ذهنی بهتر و واضح تری در اختیار فرد قرار گیرد.
پژوهشگران دانشگاه  سوری این نظر را با آزمون بر روی بیش از ۲۰۰ فرد بزرگسال و نمایش فیلم و پرسیدن قسمت‌های مختلف فیلم وقتی آن‌ها چشمانشان باز و بسته بود، به دست آورده‌اند.
۷۴ درصد افرادی که چشمشان بسته بود، تصاویر بیشتر و دقیق تری را به یاد آوردند. این در حالی است که فقط ۴۴ درصد افرادی که چشمشان باز بود، تصاویر درست و دقیقی را به یاد داشتند.
image_pdfimage_print