چگونه می‌توانیم بازیگر شویم؟ از کجا باید شروع کنیم؟

تعداد زیادی از جوانان کشور ما این روزها رویای بازیگر شدن و ایفای نقش در سینما یا تئاتر را در سر می پرورانند. اما چگونه می توانیم بازیگر شویم؟ قطعا تنها عامل تعیین کننده در این راه، علاقه به بازیگری نیست. مهم ترین عامل پشتکار و پیگیری است و همچنین داشتن استعداد ذاتی.

در این مقاله در مجله اینترنتی شابلوط قصد درایم چند توصیه و راهکار به شما ارائه کنیم.  با استفاده از این نکات سرنخ هایی بدست می آورید که  برای بازیگر شدن کجا باید بروید و چگونه باید شروع کنید. شما می توانید به دانشگاه هنر بروید و یا در موسسات هنری ثبت نام کنید.

۱- به دانشگاه های هنر بروید و رشته بازیگری سینما و تئاتر را انتخاب کنید 

اگر در شهر خود دانشگاه یا دانشکده ای وجود ندارد که رشته های هنری داشته باشد و یا رشته بازیگری داشته باشد، می توانید به شهرهای بزرگ بیایید و دانشگاه خود را انتخاب کنید. با حضور در دانشگاه های بازیگری، تکنیک ها و متدهای بازیگری را یاد می گیرید و همچنین ممکن است موقعیت هایی برای شما پیش بیایید که شانس‌تان برای کار حرفه ای افزایش پیدا کند. دانشکده هنر تهران، دانشگاه سوره، دانشگاه اصفهان، دانشگاه شیراز، نمونه هایی از هزاران دانشگاهی هستند که رشته ی بازیگری سینما در آن ها تدریس می‌شود.

چگونه می‌توانیم بازیگر شویم؟

۲- شرکت در موسسات و آموزشگاه‌های هنری

اگر قصد رفتن به دانشگاه هنر ندارید می توانید در دوره های بازیگری کلاس‌های هنری و کارگاه‌های سینمایی شرکت کنید. تعداد این کلاس‌ها بسیار زیاد است. برخی از این موسسات مانند کلاس آموزش بازیگری امین تارخ و یا آموزشگاه بازیگری استاد صمندریان و یا موسسه هفت هنر کرج، آموزشگاه سینمایی مسعود کیمیایی در شیراز و مدرسه ملی سینما،  بازیگران بسیار خوبی را تحویل جامعه هنری داده‌اند. آدرس این موسسات را در اینترنت می‌توانید پیدا کنید.

چگونه می‌توانیم بازیگر شویم؟

۳- مهارت‌های بازیگری خود را افزایش دهید

بسیاری از کارگردانان ویا جاهایی که می خواهند شما را به عنوان بازیگر به کار بگیرند، موسساتی که از شما تست بازیگری می گیرند به مهارت هایی چون فن بیان، نحوه بروز دادن حالات مختلف، زبان بدن و غیره توجه می‌کنند. سعی کنید این مهارت‌ها را در خود تقویت کنید.

چگونه می‌توانیم بازیگر شویم؟

۴- به آگهی‌های استخدام بازیگر توجه کنید

 کارگردانان مختلف برای ساخت فیلم هایشان، فرخوان‌هایی برای استخدام بازیگر می دهند. شما پس از گذرندان دوره های آموزش بازیگری می توانید تست بازیگری بدهید و خودتان را برای ایفای نقش‌های کوچک در فیلم ها محک بزنید. قطعا در شروع کار باید با نقش های کوچک آغاز کنید. فراخوان های استخدام بازیگر و تست بازیگری را می توانید در مجلات سینمایی و یا با جستجو در اینترنت، پیدا کنید. تنها باید پیگیر باشید.

 

چگونه می‌توانیم بازیگر شویم؟

 منبع: چگانه

image_pdfimage_print