آیا عادت ها در کاهش وزن موثرند؟

برخی عادات روزانه ما سبب کاهش سوخت و ساز بدن می شود. این کارها موجب جلوگیری از کاهش وزن شده و به مرور زمان سبب چاقی می شوند. در این مقاله قصد داریم ۵ نکته برای کاهش وزن ارائه کنیم. سعی کنید این نکات را در خودتان به عادت تبدیل کنید.

صبح ها به موقع بیدار شوید

حتما شنیده اید که می گویند خواب کمتر از ۷ ساعت منجر به چاقی می شود. اما این را باید بدانید که دانشمندان معتقدند که خواب متوالی بیش از ۱۰ ساعت نیز باعث چاقی خواهد شد. خوابیدن زیاد سبب تولید شدن هورمون کورتیزول می شود. این هورمون افزایش اشتها را به دنبال خواهد داشت. لذا چاقی در انتظار افراد پرخواب خواهد بود.

صبح ها از نور آفتاب استفاده کنید

محققان معتقدند نور آفتاب در اوایل صبح برای تنظیم سوخت و ساز بدن مناسب است. لذا برای تنظیم شاخص توده بدنی روزانه حدود ۳۰ دقیقه در معرض نور آفتاب قدم بزنید.

به اندازه کافی صبحانه بخورید

برخی افراد صبحانه نمی خورند. اما باید بدانید که خوردن صبحانه کافی و سرشار از مواد مغذی، انرژی مورد نیاز بدنتان را تامین خواهد کرد. نخوردن صبحانه منجر به تحلیل رفتن بدن شده و پرخوری را به دنبال خواهد داشت. صبحانه باید بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ کالری به بدن برساند. این مقدار کالری با مصرف کربوهیدرات ها، پروتئین، آنتی اکسیدان ها، چربی های سالم، ویتامین ها و مواد معدنی تامین خواهد شد.

عجله نکنید

عجله کردن برای انجام کارهای صبحگاهی منجر به افزایش ناخودآگاه استرس خواهد شد. افزایش استرس و اضطراب منجر به افزایش وزن خواهد شد. لذا همیشه وقت کافی برای انجام کارهایتان در نظر بگیرید.

شیرینی و کیک را ترک کنید

اغلب شیرینی ها و کیک ها حاوی مواد افزودنی و نگهدارنده هستند. این مواد در ظاهر انرژی مورد نیاز بدن را تامین می کنند. اما در مدت زمان کوتاهی گرسنگی به سراغتان می آید و دوباره می بایست چیز دیگری بخورید. بهترین جایگزین شیرینی و کیک، میوه های خشک هستند. اگر میوه خشک در دسترس ندارید، یک واحد میوه می تواند جایگزین خیلی خوبی باشد.

 

گروه جمع آوری شابلوط

image_pdfimage_print